A Travellerspoint blog

Ciudad Del Este

sunny 26 °C

Arjantin, Brezilya ve Paraguay sınırında kurulmuş olan Ciudad Del Este şehrinin en büyük özelliği vergiden muaf olması. Dolayısı ile çılgın bir alışveriş merkezine dönüşmüş. Ancak alışveriş tabirimiz ile beklentileriniz yüksek olmasın... İstanbul Salı pazarı bizce dolaşmak veya alışveriş yapmak için daha güzel ve kaliteli diyebiliriz.

DSC07871.jpg
DSC07864.jpg

Herkesin bakış açısı farklı olabilir ama bizce gitmeye değecek bir yer değil...Biz de zaten en fazla bir saat takılıp Brezilya tarafına geri döndük. Ulaşım çok kolay, Brezilya tarafında Iguacu şehrinin otobüs terminalinin hemen karşısındaki otobüs durağından geçen Ciudad Del Este - Paraguay otobüsüne biniyorsunuz, eğer Brezilya’dan çıkış yapmıyorsanız, gümrükte otobüsten inmeden devam edebiliyorsunuz.

DSC07860.jpg
DSC07862.jpg

Brezilya tarafına girerken sadece çantalarımızı kontrol ettiler. Bildiğimiz kadarı ile belli bir rakama kadar vergisiz alışveriş yapılabiliyor ve Brezilya tarafına getirebiliyorsunuz. Otobüs tek yön 3.30 real.

www.facebook.com/pages/AyferOnur-Seyahatnamesi

Posted by ayferonur 11:14 Archived in Paraguay

Email this entryFacebookStumbleUpon

Table of contents

Be the first to comment on this entry.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Enter your Travellerspoint login details below

( What's this? )

If you aren't a member of Travellerspoint yet, you can join for free.

Join Travellerspoint