A Travellerspoint blog

Nassau

overcast 15 °C

Nassau, Bahamalar'ın başkenti. New Providence Adasının kuzeydoğu kıyısında yer alan bir liman şehri ve dünyanın başlıca tatil merkezlerinden birisidir.

Deniz suyu Gulf Stream 'in de etkisi ile neredeyse her mevsim sıcaklığını koruyor. Uzun kumsallara sahip olan bu adada; denize girmek ve güneşlenmek oldukça keyifli. Adada bütün hizmetleri bulabileceğiniz 17 ayrı plaj yer alıyor. Sadece yüzmek ve güneşlenmek için değil, dalış için de inanılmaz imkanlar sunuyor. Su altı dünyasını bütün renkleriyle yaşamak için Nassau açıkları ideal. Hava güzel değilse su aktivitelerine gitmeye değmez. Eğer gemi ile geldiyseniz, her şey liman civarında.. Alış veriş yapmak en iyi aktivite olur. Sahil tarafında büyükçe bir halk pazarı kuruluyor ve saat 5:30’da toplanıyorlar. Kuyumcular, duty-free mağazaları, dünyaca ünlü markaların mağazaları, Bacardi’nin alkol satış mağazası var, fiyatlar uygun ve vergi yok. Mağazalar saat 5:30’a kadar açık. Bu saatten sonra şehir kendini sessizliğe teslim ediyor. Festival dönemlerinde eminim cok daha hareketlidir. Limanda Starbucks var ama lezzet aynı değil. Hard Rock Café’nin, mağaza bölümü akşam 10:00’a kadar, bar kısmı gece 1:00’e kadar açık. Gemi ile gelmişseniz; giriş çıkış kolay, o yüzden birden fazla giriş çıkış şansınız var. Hava karardıktan sonra yapılacak fazla bir şey yok. Deniz kenarında olan Senor Frog’s isimli bar ve restoran denenebilir, lezzet olarak bilmiyoruz ama en hareketli yer ve en güzel manzaraya sahipti.
Paradise Island’da bulunan Atlantis otel yürüme mesafesinde 15-20 dakika sürüyor. Gemiden Atlantis otel için tur alınabilir, kendiniz gitmek isterseniz:
Atlantis otel akvaryum gezi 35 dolar,
Otel gezi+plaj 60 dolar,
Otel gezi+plaj+havuz aktiviteler 110 dolar.

Hava iyi olmadığı için sadece gezmekle yetindik. Ayrıca Marina Village’de dolaşabilir, alış veriş yapabilirsiniz. Eğer gece kalıyorsanız buradaki barlara veya restoranlara gidip Afrika ritmlerinden , Blues'a ve Bahama Adaları'nın geleneksel müziğine kadar birçok farklı sesin içinde kaybolabilirsiniz. Atlantis Casino, Aura, Oasis Lounge, Fluid Lounge and Night Club ise gecenin durmadığı yerler arasında.

Nassau; golf konusunda da gelişmiş bir şehir. Burada özellikle 9 ve 18 delikli sahalar bulunuyor. Su sporlarının yanı sıra; şehirde golf ve tenis de büyük önem taşıyor. Özel tenis kortları ve parklardaki mini golf sahalarının dışında, pek çok konaklama tesisinde de aynı imkanı buluyorsunuz. Atlantis Sports Center, Ocean Golf Course, Cable Beach Resorts Golf Club, bu konuda Nassau'nun en iyileri arasında yer alıyor.

Ulaşım :
Liman-Atlantis otel minibus tarzı toplu taksi tek yön kişi başı 4 dolar.
Liman-Atlantis otel su taksi tek yön kişi başı 3 dolar.
Hard Rock Café : KALIK bira 5.50 dolar+%15 garsoniye

Posted by ayferonur 11:47 Archived in Bahamas Tagged cruises

Email this entryFacebookStumbleUpon

Table of contents

Be the first to comment on this entry.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Enter your Travellerspoint login details below

( What's this? )

If you aren't a member of Travellerspoint yet, you can join for free.

Join Travellerspoint