A Travellerspoint blog

Aguas Calientes

semi-overcast 15 °C

Küçük bir kasaba, backpacker kasabası diyebiliriz. MachuPicchu için geçiş noktası olması nedeni ile talep görüyor. Kasaba termal kaplıcalarıyla ünlü, kaplıcaların girişi uygun ancak biz denemedik. Kasaba neredeyse hostal, otel ve restoranlardan oluşmuş.

DSC07770.jpg

DSC07955.jpg

Hostallerin çok iyi oldukları söylenemez ve pahalı bulduk. Ancak kasabadaki otel fiyatlarını öğrenince neden hostal rakamlarının yüksek olduğunu anladık. Pirwa Hostal’de ayrı banyosu olan odada gecesi 37.5 dolara iki kişi kaldık. Odalarda ısıtıcı yok, gece özellikle soğuk oluyor. Kasabadaki biraz eli yüzü düzgün otellerin gecesi 250 dolardan 600 dolara kadar çıkıyor.

DSC07949.jpg

Yemek için alternatif çok fazla ancak pek temiz durmuyorlar. Bizim gözümüze güzel gelen Inka Wasa adlı restoran oldu ama denemedik. Cuzco’daki otel personeli buradaki restoranlar hakkında uyardığı için biraz ön yargılı davranmış olabiliriz. Bize Inkaterra Cafe’yi önermişlerdi ama kapalı olduğu için deneyemedik. El Mapı Hotel kasabanın içinde, restoran, bar ve bahçesi ile güzel bir yer. Otelde kalmasanız bile açık büfe kahvaltısına katılabilirsiniz, bahçesinde çay-kahve içip dinlenebileceğiniz bir mekan. Oda fiyatları 660 solesden başlıyor, kahvaltı 28 soles ve çay-kahve 6 soles.

DSC07966.jpg

ABD’li tanıştığımız bir çift, sahibi Amerikalı olan “Gringo Bill’s Hotel’de” kaldılar. Web sayfaları; www.gringobills.com. Otel fenaya benzemiyor. Hostalde kalmak istemeyen ancak otel rakamlarını çok yüksek bulanlar için iyi bir alternatif olabilir diye not aldık.

DSC07763.jpg

MachuPicchu giriş biletlerini kasabanın merkezindeki turizm bürosundan almak gerekiyor. Aguas Calientes ile MachuPicchu arasnda yaklaşık 25 dakika süren otobüs seferleri var. Fiyatı gidiş dönüş 14 dolar (yaklaşık 40 Soles) Daha detaylı bilgi için MachuPicchu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

DSC07948.jpg

Kamp kurmak isteyenler için kamp alanı var ama kalma şartları hakkında bilgimiz yok. Amaç MachuPicchu olunca her şartta Aguas Calientes’te bir gece kalmaya değer.

www.facebook.com/pages/AyferOnur-Seyahatnamesi

Posted by ayferonur 20:05 Archived in Peru

Email this entryFacebookStumbleUpon

Table of contents

Be the first to comment on this entry.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Enter your Travellerspoint login details below

( What's this? )

If you aren't a member of Travellerspoint yet, you can join for free.

Join Travellerspoint