A Travellerspoint blog

Helen

Georgia

sunny 20 °C

Birden fazla gittiğimiz Helen, Atlanta’nın kuzeyinde güzel bir Alman kasabası. Yaklaşık Atlanta merkezine 1,5 saat uzaklıkta olan Helen’e, 400 nolu otoyoldan kuzeye doğru giderek ulaşabilirsiniz. Helen’in içinden Chattahoochee nehri geçiyor ve nehir için en büyük aktivite lastik simitler ile yapılan “river tubing”. Nehrin etrafında oteller, restoranlar, barlar ve kafeler bulabilirsiniz. Ana caddenin her iki tarafında da bol bol özellikle hediyelik eşya mağazaları, kafe ve restoranlar var.
IMG_0117.jpg
Helen, motosiklet kullanıcılarının hafta sonu günü birlik rağbet ettiği yerlerden bir tanesidir.
IMG_0217.jpg
Meraklısı için kasabanın içinde “Tarantula” örümcek müzesi görülecek yerler arasındadır.
Tarantula müzesi girişi 4 dolar. (www.livetarantulasgallery.com)

Ayrıca kasabada her türlü Alman ürünlerini bulabilirsiniz. Çok fazla yapılacak bir şey yok gibi dursa da haftasonu dinlenmek ve kendinizi farklı bir atmosferde hissetmek için ideal bir yer.

Hofer’s Café: (3 Ekim 2010) (http://www.hofers.com/cafe.htm)
Kendi yapımları olan pastaları ve ekmek çeşitleri çok lezzetli. Ayrıca sosisli sandöviçleri Bratwurst-on-a-Bun’ı çok lezzetliydi. Ekim 2010 tarihindeki fiyatlarından,
2 litrelik bira bardağı 35 dolar, geri doldurması 18 dolar (bardak hediye)
1 litrelik Oktoberfest Paulaner bira ise 16 dolar, geri doldurması 10 dolar
IMG_0122.jpg
Cafe International : (16 Ağustos 2009) Nehrin hemen kıyısında bir restoran. The rueben sandöviçi yedik, bizim damak tadımıza uymadığı için çok beğenmedik. Ayrıca hamburger yedik ve güzel değildi. Biralarına ise diyecek sözümüz yok, sürahi ile gelen adını hatırlayamadığımız Alman birası çok güzeldi.
DSC02658.jpg
Troll Tavern: (23 Ekim 2011) Nehrin kıyısında Cafe İnternational’ın karşı tarafında kalıyor. 3 sosisli sandöviç ve 1 sürahi bira ısmarladık. Sandöviçlerin lezzeti güzeldi. Toplam 50 dolar tuttu.

Old Heidelberg : (24 Aralık 2011 - 10 Kasım 2013) Yeri merkezde Tarantula müzesinin yan tarafındaki canlı müzik çalınan bölgede. Hem açık hem de kapalı yerleri var. Bira ve yiyecekleri lezzetliydi. Özellikle sosis çeşitlerini tavsiye ederiz. Fiyatlardan, Wurstpsampler (3 çeşit sosis) 18.75 dolar, çorba 6.75 dolar, kids Hotdog 3.5 dolar, Knockwurstplatte (sadece inek eti) 14.75 dolar, Paulaner Octoberfest ve Paulaner Hefe Weizen Original büyük boy biralar 6.75 dolar, tatlı 4.75 dolar ve sosisleri tabakta istemişseniz yanına sandviç ekmek isterseniz tanesi 1.5 dolar. İkinci gidişimizde servislerinden pek mennun kalmadık...

Ayrıca nehre bakan birden fazla fastfood tarzı yerlerin olduğu bir bölüm var. İsterseniz buralardan yiyecek alıp canlı müzik dinleyip pistte dans edenleri izleyebilirsiniz. Fiyatlar hemen hemen yerde aynı, 14.10.2012'de giitiğimizde 3 bira, 2 sosisli sandviç, 1 hamburger ve 1 patates kızartmasına vergi dahil, bahşiş hariç 61 dolar ödedik.

Posted by ayferonur 20:49 Archived in USA Tagged living_abroad

Email this entryFacebookStumbleUpon

Table of contents

Be the first to comment on this entry.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Enter your Travellerspoint login details below

( What's this? )

If you aren't a member of Travellerspoint yet, you can join for free.

Join Travellerspoint