A Travellerspoint blog

Fort Myers

sunny 30 °C

Sanibel Adası'nda kalırken günü birlik gittiğimiz Fort Myers Beach Florida'nın güneybatısında Meksika Körfezi'ne bakmaktadır. Denizi, plajı, restoran ve kafeleri ile güzel bir tatil beldesi. Plajı halka açık ve ücretsiz, birçok bölgesinden giriş imkanı var. Genel duş, tuvalet ve kıyafet değiştirme odaları mevcut, ama saat 5'ten sonra kapanıyor.

GOPR0042.jpg

Bütün günümüzü gezerek ve plajlarında geçirdikten sonra gün batımında sahildeki restaronlardan birinde akşam yemeğimizi yedik. Margarita eşliğinde gün batımını izlemek ayrıca keyifli oldu, gün batımı tek kelimeyle muhteşemdi. İlk kez timsah etinin tadına da baktık, çok süperdi diyemeyeceğiz. Tavuk etine benzettik..

IMG_0605.jpg
30A62A502219AC681794BBE5C913196C.jpg

Merkezinde birçok restoran, kafe ve alışveriş için mağazalar var. Otel seçeneği ise bol. 3-4 günlük deniz tatili için ideal.

Gittiğimiz restoran Beach Pierside Grill: Plajın hemen kenarında yer alan restoran gün batımını izlemek için ideal mekanlardan biri. Tabii ki direkt kumsalda da izleme şansınız var. Kızartma timsah eti ile grouper balık yedik. Yemekleri çok süper değildi ama kötü de değil. Mekan güzel, canlı müzik var. Fiyatlardan; Grouper 27 dolar, gator 12 dolar, margarita 7 dolar vergisiz ve bahşiş hariç....
Web sayfası; http://piersidegrill.com/

IMG_0589.jpg

https://www.facebook.com/pages/AyferOnur-Seyahatnamesi

Posted by ayferonur 08:01 Archived in USA Tagged florida

Email this entryFacebookStumbleUpon

Table of contents

Be the first to comment on this entry.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Enter your Travellerspoint login details below

( What's this? )

If you aren't a member of Travellerspoint yet, you can join for free.

Join Travellerspoint