A Travellerspoint blog

USA

Niagara Falls

overcast 24 °C

Dünyada görülmesi gereken şelalelerden biri olan Niagara Şelaleleri; Kuzey Amerika kıtasının doğusunda ABD ile Kanada sınırı arasında Niagara Nehri üzerinde yer almaktadır. Gerek ABD tarafından gerekse Kanada tarafından muhteşem manzarayı izlemek için her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turist akın ekmektedir. Özellikle Mayıs-Haziran ve Eylül ayları en yoğun olduğu dönem olup aktivitelerde uzun kuyruklarda beklemeye hazırlıklı olun. Nisan ve Ekim ayları biraz serin olsa da Nisan-Ekim arası şelaleleri görmek için en ideal dönemlerdir. Birden fazla gittiğimiz şelaleleri sadece ABD tarafından görme fırsatımız oldu.
DSC05035.jpg
DSC05071.jpg

Horseshoe, American Falls ve Bridal Veils Fall olmak üzere üç şelaleden oluşuyor. Kanada tarafında yer alan Horseshoe şelalelerin en büyük olanı ve 675 metre genişliği ile Dünya’nın tek parça halindeki en geniş şelalesi olma özelliğine sahip. Bot turları ile şelalerin sularını hissedecek kadar selalelere yaklaşıyorsunuz. Yapılması gereken en zevkli aktivite, suların serinliğini hissetmek isteyen kesinlikle bu turu kaçırmasın. Yağmurluklar verilse de ıslanma olasılığının yüksek olduğunu unutmayın.
DSC05139.jpg
DSC05068.jpg

ABD’nin en eski eyalet parkı olan Niagara Falls State Park‘da yürüyüş yapıp şelalelerin sesini dinleyip havaya uçuşan suların eşliğinde gökkuşağını veya gökkuşaklarını izleyebilirsiniz. Akşamları ise hem ışıklandırılıp hem de havai fişek gösterisi oluyor. Rainbow köprüsü ise iki ülkeyi birbirinden ayırıyor, yarısı ABD tarafına diğer yarısı ise Kanada’ya bağlı ve vize sorununuz yoksa iki ülke arasında gidip gelme şansınız var. Tabii ki gümrüksüz mağazalardan alışveriş de yapabilirsiniz. Eğer vizeye ihtiyacınız varsa ABD tarafında Buffalo şehrindeki Kanada Konsolosluğu’ndan Kanada vizesinizi alabilirsiniz. Türkiye’den ziyaret edeceklere zaman kaybetmemeleri için gelmeden önce vizelerini almalarını tavsiye ederiz.

DSC05119.jpg
DSC05193.jpg

Çocuklu aileler için Akvaryum alternatif olabilir. Giriş ücreti; yetişkinler için 10 dolar, 60 yaş üstü 9 dolar, 3-12 yaş arası 6.5 dolar, 2 yaş ve altı ücretsiz. Güncel bilgiler için web sitesi; http://www.aquariumofniagara.org/

Alışveriş yapmayı düşünenler için en ideal yer; her markanın uygun fiyatlı ürünlerini bulabileceğiniz “Fashion Outlets” olacaktır. Ulaşım ve mağaza bilgilerine web sitesinden ulaşabilirsiniz. http://fashionoutletsniagara.com/

DSC05116.jpg
DSC05101.jpg

Özellikle resmi tatil günlerinde kalacak yer konusunda sorun yaşayabilirsiniz, önceden rezervasyonunuzu yaptırmanızı tavsiye ederiz. Kanada tarafında otel seçeneği daha fazla.

ABD tarafında şelalelere en yakın şehir Buffalo olup şelalalerin 40km güneyinde kalmakta ve kalacak yer sorun olması halinde bu bölge tercih edilebilir. Araba ile yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Buffalo Niagara İnternational Havaalanı‘da bu bölgede bulunmaktadır. Ayrıca hayvanat bahçesi de gezilecek yerler arasındadır.

Maid of the Mist bot turu kişi başı 13.50 dolardı.

Kaldığımız otel hakkındaki düşüncelerimiz;

Sheraton at the Falls Hotel Otelimizi priceline.com dan kendi fiyatımızı vererek, pazarlak yoluyla aldık. Sadece oda vergi dahil iki işi gecesi 93 dolara kaldık. Otel oldukça büyük, konumu iyi ve temizdi. Herhangi bir sorun yaşamadık. Otelin içinde Starbucks’ın olması sabah kahvaltısı için iyi bir seçenek oldu.

Akşam yemeğimizi ise Hard Rock Cafe‘de yedik. Hemen hemen ABD’nin her yerinde kalitesi aynı olsa da sanki buradaki yemekler biraz kötüydü ya da yoğunluktan olabilir.

Fotoğraf albümü için linki tıklayabilirsiniz. Niagara Fotoğraflarımız

www.ayferonurseyahatnamesi.com

Posted by ayferonur 14:38 Archived in USA Comments (0)

Dallas

sunny 20 °C

Dallas’a 2010 yılının Kasım ayında 2 günlüğüne arkadaşlarımızı ziyaret etmek amacıyla gittik. Dallas, Fort-Worth havaalanı oldukça büyük, yolcu trafiğinin en yoğun olduğu havaalanlarından biri ve Amerikan havayollarının merkezi. Amerikan Havayolları, Fort Worth'dan hem ABD içinde hem de uluslararası birçok uçuş imkanı sunuyor.

Genel olarak ilk dikkatimizi çeken; düz bir alana yayılmış şehirde, ABD’de yaşadığımız ve gezdiğimiz birçok bölgede mevcut olan yoğun yeşil doğanın eksikliğiydi. Gözlerimiz bir anda çıplaklığa alışmakta zorlandı.

İki gün boyunca hem arkadaşlarımızla hasret giderdik hem de biraz şehri tanıma fırsatı bulduk. Özellikle telekom sektörü ile ilgili birçok teknoloji firmasının Dallas’ın Plano bölgesinde ofislerinin olması ve arkadaşlarımızın da bu bölgede yaşıyor olmalarından dolayı daha çok Plano civarını görme fırsatımız oldu. Şehrin bu bölgesi hızla yapılaşmaya devam ediyordu. Legacy town hoşumuza gitti; eğlence, alışveriş, restoran, kafeler ve oteller bakımından temiz bir bölge.

DSC00145.jpg

Kalış süremiz iki gün ile sınırlı olunca; Plano civarı dışında downtown bölgesi ve Forth-Worth yakınlarındaki Stockyard kasabasına gitme fırsatını yakalayabildik.

Gezilecek yerler:

John F. Kennedy Anıtı ve Müzesi: Eğer Kennedy’nin vurulduğu yeri ve müzesini merak ediyorsanız, mutlaka görülecekler listesinde olmalı. Amerikan başkanının silahsızlanma ile ilgili attığı adımların bedelini hayatı ile ödemesi gerçekten çok acı. Gelecek nesillere daha güzel bir dünya bırakabilmek için mücadele eden ve Amerikan halkı tarafından çok sevilen bir başkanın vurulması ise çok üzücü.
Downtown-21.jpg

Pioneer Park: Yarım saatliğine bile olsa downtown’da görülecekler listesine Pioneer Park'ı ekleyebilirsiniz. Parkta bir sığır sürüsü ve onları önüne katmış kovboyları figür eden bronz heykeller var.
Downtown-40.jpg

Şehrin bu bölümünde ziyaret edilebilecek birçok müze var. Hatta bazıları ücrestsiz. ABD'de neredeyse her eyalette olduğu gibi akvaryum ve botanik bahçesi var. Restoran, kafeler bakımından da alternatif bol. Downtown 15 bölgeden oluşup en çok ilgi çeken bölgeleri West End Historic District, Main Street District, Design District (özellikle ev dekorasyonu, sanat galerileri yaygın) Uptown, Dallas Arts District ve Victory Park'dır.
Downtown-6.jpg

Downtown'ın 3 mil kadar güney batısında kalan Oak Cliff bölgesinde yer alan Bishop Arts District'de; butikleri, restoran, barları, kafeleri ve art gallerileri ile gezmek için cazip gelebilir. Web sitesi; http://bishopartsdistrict.weebly.com/

Fort-Worth Stockyard: Arkadaşlarımız bizi kovboylar ve hayatları ile hayvan ticaretinin merkezi olan Stockyard tarihi bölgesine götürdüler. Eğer ilginizi çekerse yapılacaklar listesine ekleyebilirsiniz. Restoranları, kafeleri, hediyelik eşya mağazaları, art galerileri ve çeşitli eğlence mekanları ile hafta sonu çok kalabalık bir bölgeydi.
Fort_Worth-28.jpg

Rodeo şovu izlemek isterseniz maalesef biletleri çabuk tükeniyor, biletinizi önceden almanızı tavsiye ederiz. Atları ile gelip yol kenarlarındaki barlardan bira alan kovboylar günün en ilginç olayı oldu.
Fort_Worth-16.jpg

Çeşitli gösteriler ve geçit töreni yapıldı, tamamen turistik amaçlı olsa da keyifliydi. Etkinlikler, nerede yenilir, konaklama vs. bütün detayları ekteki web sitesinden inceleyebilirsiniz.
http://www.stockyardsstation.com/
http://www.fortworthstockyards.org/

Fort_Worth-13.jpg

Biz gitmedik ama merak edenler için bir zamanların meşhur "Dallas" dizisinin çekimlerinin yapıldığı Southfork çiftliği ziyaret edilebilir. Dallas'ın 40 km kuzeyinde kalan çiftlikte günlük turlar alabileceğiniz gibi otelli paketlerini de seçebilirsiniz. Detayları [http://www.southforkranch.com] web sitesinde bulabilirsiniz.

Fotoğraf albümü için linki tıklayabilirsiniz. Dallas Fotoğraflarımız

Yazılarımızı yeni web sitemizden takip edebilirsiniz. Linki: http://ayferonurseyahatnamesi.com

Posted by ayferonur 07:08 Archived in USA Comments (0)

Fort Lauderdale

overcast 28 °C

Motosikletle Atlanta'dan Florida'ya yaptığımız gezimiz sırasında, Key West'te kalırken havanın bozması ve daha da kötü olacağını öğrenmemiz üzerine doğu sahillerine doğru yola çıkma kararı aldık. Miami'de daha önce iki kere kaldığımızdan yaklaşık 45 km kuzeyinde yer alan Fort Lauderdale'i hedef olarak seçtik.

DSC07826.jpg

Geniş kanal sisteminden dolayı ABD'nin Venedik'i diye de adlandırılan şehir mükemmel bir tatil ve yat merkezidir. Plajları kadar sanat, kültür ve etkinlikleri ile de ünlü şehirde, gondol gezintisi ve nehirde katılacağınız yemekli gün batımı gemi turları ile romantik bir gün geçirebilirsiniz. Bütün yıl boyunca neredeyse havanın 20 °C'nin altına düşmediği şehri her yıl 10 milyonun üzerinde turist ziyaret etmektedir. Şehrin uluslararası havaalanı olan Hollywood International Airport'a Almanya'dan direkt uçuşların olmasının da etkisi olsa gerek Alman turistler 1. sırada yer alıyor. Kaldığımız otelde de Alman turistlerin yoğunluğu ilk dikkatimizi çeken olmuştu. Tabii ki çılgın gibi yapılmış ellerindeki alışveriş çantaları da ikinci dikkatimizi çekenlerden... Alışveriş cennetine hoş gelmişler, boş dönecek değiller...

DSC07822.jpg

Yola çıkmadan önce kalacağımız yerlerin hepsini ayarlamadığımız için, evet burası güzel dediğimiz bölgelerde ve hava şartlarına göre kalışımıza karar verdik. Fort Lauderdale'de kalacağımız oteli de Islamorada bölgesinde yemek için mola verdiğimiz sırada ayarladık. Yağmurdan ne kadar kaçmaya çalışsak da yine de yol boyunca nasibimizi aldık. Neyse ki hazırlıklıydık ve yağmurluklar sayesinde fazla ıslanmadan yolumuza devam edebildik; ama kalacağımız otele ancak akşam hava karardıktan sonra biraz da yorgun, perişan halde varabildik. Başta bir gece kalmayı düşündüğümüz otelde, ertesi sabah uyandığımız manzara karşısında bir gece daha kalma kararı aldık. Kaldığımız otel bize fırtına ve yağmurdan korunmak için sığınak oldu. İlk gün, gündüz ancak yağmur biraz yavaşladığında dışarıya çıkabildik, akşam ise yağmur dinmiş ve fırtına sonrası insanlar sokaklara dökülmüştü.

IMG_0732.jpg

Gündüz plajın bütün nimetlerinden yararlanıp gece ise eğlence yerlerinde doyasıya eğleneceğiz şehirde alışveriş severler de düşünülmüş. Kapalı alışveriş merkezlerinden, aslında gerekmedikçe, alışverişten çok hoşlanmasak da uzun bir sahil ve nehir kenarındaki büyük binaların manzaları eşliğindeki yürüyüşümüz sırasında kendimizi East Sunrise Bulvarı üzerindeki "The Galleria Mall" alışveriş merkezinin olduğu bölgede bulduk. Etrafında çok güzel restoranlar var, alışveriş merkezinin içinden de girilen birkaç restoran bulunmakta. Akşam yemeği için yer bakınırken alışveriş merkezinin yemek bölümünün daha önce ABD'de gördüklerimizden çok daha hoş olduğu dikkatimizi çekti. Tavanı gökyüzü gibi boyanmış ve dışarıda oturuyormuş hissi veren bölüm çok hoşumuza gitti. Alkol satışının olması da cazip geldi ve bir baktık ki yiyeceklerimizi, şarabımızı almış, yemeğe başlamıştık bile... Arkasından dışarıda oturup Starbucks'da buzlu kahvelerimizi içerken havanın hep ılık olduğu, deniz kenarında yaşamanın hayalini kurduk...

IMG_0761.jpg

Alışveriş merkezini gezmediğimiz için mağazalar hakkında bilgimiz yok ama ilgilenenler için web sayfası; http://www.galleriamall-fl.com

Dönüş yolumuzda Ft.Lauderdale Beach Bulvarı (A1A) üzerinde bulunan canlı müzik yapan barlarda biraz takıldık. Cadde boyunca çok fazla bar, kafe, ve restoranlar var. "The Gallery at Beach Place"'de bulunan küçük butiklerden alışveriş yapabilir, deniz manzaralı restoranlarında yemek yiyip, barlarında gecenize devam edebilirsiniz. Dünya mutfaklarından alternatifler bulacağınız şehirde Küba mutfağı oldukça popüler ve lezzetliymiş. Uzun süreli kalmayınca fazla alternatif deneme şansımız olmadı artık bir daha ki sefere denersek bilgileri paylaşırız.

IMG_0756.jpg

2 Haziran- 3 Ağustos tarihleri arasında Cumartesi akşamları Ft. Lauderdale Beach A1A boyunca canlı müzik, eğlence, sanatsal faaliyetlerin sergilendiği ücretsiz "Saturday Nite Alive" etkinliği oluyormuş.

Bisiklet kiralayıp arabasız ulaşımı sağlayabileceğiniz gibi "Sun Trolley" ile sahil boyunca ve birçok bölgeye ulaşabilirsiniz. Güzargah, bilet fiyatları ve servis saatleri için web sayfası; http://www.suntrolley.com . Water taksi de deniz yolundan gidilebilecek yerlere hem ulaşımınızı hem de güzel bir gezi yapmanızı sağlayacaktır. Detaylı bilgi için web sayfası; http://www.watertaxi.com.

Gondol turu için tavsiye edilen firmanın web sayfası; http://www.lasolasgondola.com

IMG_0750.jpg

Gidemediğimiz ama restoranları, barları, gece kulüpleri, sanat galerileri ve alışveriş mağazaları ile 1,6 km uzunluğundaki Las Olas Bulvarı da hoş vakit geçirilecek alternatif yerlerden biri olabilir.

Florida'nın çeşitli bölgelerinden düzenlenen Everglades Milli Park'taki airboat turunu doğa severlere kesinlikle tavsiye ederiz. Biz Everglades şehrinde bu turu yaptığmız için tekrar Fort Lauderdale'de katılmadık. Ama tavsiye edilen firmanın web sayfası; http://www.ftlauderdaleairboatrides.com. Özel tur düzenledikleri için rakamlar Everglades şehrinden yapılan turlara göre daha pahalı.

Yılın 12 ayı ılıman havası her zaman gidilmeye el verse de Haziran-Ağustos ve Eylül aylarının en yağışlı dönemi olduğu aklınızda bulunsun. Zaten Florida eyaletinin yazın tropikal yağmurları meşhurdur, 1 saatlik sağanak yağmurlara hazırlıklı olmanızı tavsiye ederiz. Özellikle Ağustos-Ekim arası kasırgaların daha yoğun olduğu dönem, kısa süreli gidecekseniz hava durumunu takip etmekte fayda var.

IMG_0751.jpg

Kaldığımız otel hakkındaki düşüncelerimiz:

Best Western Plus Oceanside Inn: Gecesi oda kahvaltı iki kişi vergisiz 99 dolar ve otoparkları ücretli. Motosiklet için 10 dolar otopark ve vergi ile gecesine yaklaşık 120 dolar ödedik. Otele direkt telefon açarak rezervasyonumuzu yaptırdık. Başta daha yüksek rakam söylediler ama seyahat sitelerinde rakamın daha düşük olduğunu söylememiz üzerine aynı rakama indiler. Otelin konumu çok iyi, plaja yakın. Sabah kahvaltısı ABD standartlarına göre oldukça iyiydi. İlk defa bir otelin çamaşırhanesini kullandık, otopark katında olan makinaları bozuk para ile kullanabiliyorsunuz, temizdi. Otel küçük, orta sınıf ama rahat ettik.

Fort Lauderdale Beach ve çevresi çok hoşumuza gitti ve hatta Miami'den daha güzel geldi. Tekrar gelmeliyiz ve daha detaylı gezip yapamadıklarımızı yapmalıyız düşüncesi ile Florida'nın bu güzel sahil şehrinden ayrıldık.

Fotoğraf albümü için linki tıklayabilirsiniz. Fort Lauderdale Fotoğraflarımız

Web sitemizin linki : http://ayferonurseyahatnamesi.com/?p=2111

Posted by ayferonur 10:55 Archived in USA Tagged trip motorcycle Comments (0)

Key West

overcast 30 °C

Atlanta'dan motosiklet ile yola çıktığımızda hedef olarak seçtiğimiz, Kuzey Amerika kıtasının en güney noktası olan Key West'e ikinci gelişimiz. Daha önce 2007 yılının Mayıs ayında gelmiş ve 2 gün kalmıştık. Miami'den araba ile yaklaşık üç saat sürüyor. Florida Key'lerine indikten sonra çok güzel manzaralar sunan yol eşliğinde Key West'e ulaşıyorsunuz. Zaman zaman köprülerle bağlanmış denizin üstünde yolculuk ediyorsunuz. Köprülerin arasında en ünlüsü "Seven Mil Bridge"'dir. Yol boyunca farklı adalarda şnorkel, dalış gibi deniz aktivitileri, oteller, resortler, sadece RV tarzı araçlar için veya genel kamp alanları var.

DSC07619.jpg
DSC07630.jpg
DSC07668.jpg

İlk gidişimizde 'Smarthers Beach' üzerinde bulunan Sheraton Suites otelde kalmıştık. Bu sefer KOA'nın Sugarloaf'daki kamp alanında kalmaya karar verdik. Kamp alanına hava karardıktan sonra ulaştığımızdan çadırımızı kurarken sivrisineklerin saldırısına engel olamadık. Sivrisinek kovucusunu sürene kadar yeterince nasibimizi almıştık zaten. Çadırımızı kurup eşyalarımızı bıraktıktan sonra kendimizi Key West'in hem gece hem de gündüz en hareketli sokağı olan Duval Street'de bulduk.

DSC07707.jpg

Cadde boyunca restoranları, barları ile oldukça hareketli ve gece hayatının kalbi burası diyebiliriz. Duval sokağın en sonunda limandan gün batımını izlemek muhteşem oluyor, hatta dünyanın en güzel gün batımının izlendiği yerlerden birinin Key West olduğunu okumuştuk. Her gün iskelede yapılan "Gün Batımı Festivali" eşliğinde güneşin batışı alkışlar eşliğinde izleniyor. 2007 yılında gittiğimizde buradan gün batımını izleme şansımız olmuştu.

Key_West-44.jpg
Key_West-29.jpg

Bu sefer de yol boyunca muhteşem manzara eşliğinde gün batımında yolculuk yapma şansını yakaladık. Motosikletle yolculuk etmenin avantajını da yaşadık. Duval sokağın diğer ucuna gidildiğinde South sokağına geliniyor ve Kuzey Amerika kıtasının en güney ucunun burası olduğunu gösteren bir taş var. Genelde önü kalabalık oluyor ve isterseniz sıraya girip Küba'ya sadece 90 mil yazısı eşliğinde hatıra fotoğrafı çektirebilirsiniz.

IMG_0684-2.jpg

Neredeyse bütün yıl boyunca denize girilebiliyor, su spor aktivitilerinin yanında golf severler de düşünülmüş. Otel alternatiflerinin yanında şehrin içinde her yere yakın çok güzel bed&breakfast'lar var, gittiğiniz döneme göre bed&breakfast'larda yer bulamayabilirsiniz. Bütün ABD için geçerli kural; eğer resmi tatil döneminde bir yere gitmeyi düşünüyorsanız çok önceden rezervasyonunuzu yaptırın yoksa ya çok pahalıya kalırsınız ya da yer bulamazsınız. En yağışlı dönemi Haziran-Ekim arası oluyor ve Eylül ayı yağış oranının en yüksek olduğu ay. Zaten bu dönemler kasırga zamanı ama önceden hava durumunu takip etmeniz halinde iyi zamanına denk gelebilirsiniz. Biz her iki seferde de yağmuru kaçırmadık, zaten yaklaşan fırtına yüzünden de bu sefer erken ayrılmak zorunda kaldık.

En iyi plajlarından biri Fort Zachary Taylor State Park'ın içinde bulunuyor. Park ile ilgili bütün güncel bilgileri; http://www.fortzacharytaylor.com/home.html web sitesinde bulabilirsiniz. Plajda şezlong, şemsiye ve şnorkel kiralanabiliyor. Diğer alternatif plaj seçeneklerini ve özelliklerini; http://keywest.com/beaches.htm#.UvgIIvldXhs web sitesinden inceleyebilirsiniz.

Ernest Hemingway'ın evini ziyaret etmek ise deniz harici yapılabilecek turistik aktiviteler arasında sayılabilir.

Key West'in 70 mil (113km) batısında kalan ve yedi küçük adadan oluşan Dry Tortugas National Park'da görülmesi gereken yerlerden biri. Ulaşım sadece tekne veya deniz uçağı ile sağlanıyor. Fırtına bütün planımızı bozunca bu parka da gitme şansımız olmadı. Günlük turlar olduğu gibi kamp da yapılabildiğini okumuştuk. Bütün bilgileri http://www.nps.gov/drto/index.htm web sitesinden bulabilirsiniz.

Fort Lauderdale'e gitmek üzere yola çıktığımızda deniz kenarında bulunan Bahai Honda State Park'ı gördük. Kamp da yapılabilen parkta kalıp kalmama konusunda kararsız kaldık ama gelen fırtına gözümüzü korkuttuğu ve bir gece önce iyi ıslandığımız için yola devam kararı aldık. Ama aklımızda da kaldı, kamp yapmayı artık bir daha ki sefere bıraktık. Park ile ilgili bütün güncel bilgileri; http://www.floridastateparks.org/bahiahonda ve http://bahiahondapark.com/ web sitesinde bulabilirsiniz.

DSC07803.jpg

Dönüş yolunda İslamorada bölgesinde Whale Harbor Restoran'da yemeğimizi yedik. Yine yağmurdan nasibimizi alarak yolumuza devam ettik ve ancak akşam Fort Lauderdale'e varabildik.

Whale Harbor Restaurant and Marina Restoran mekan olarak çok güzel, deniz kenarında açık mekanında keyifle yemek yenilebilecek bir yer. Yemekleri çok süper değildi ama kötü de değil. Fiyatlardan wahoo splash 18 dolar, shrimp sandviç 15 dolar, kadeh şarap 5 dolar, kahve 2.5 (kötüydü). Adresi, 83413 Overseas Highway İslamorada, FL

KOA Campground: ABD'de oldukça yaygın özel kamp alanlarından birisidir. Genel olarak iyi olduklarını bildiğimiz için fazla araştırmadan Sugarloaf'ta olduğunu görünce direkt burada kalmaya karar verdik. Fakat bir gece geçirdikten sonra sabah uyandığımızda vucüdumuzdaki ısırıkları görünce kararımızın ne kadar yanlış olduğunu anladık. Yeri kesinlikle çok güzel, harika bir manzara, doğa ve deniz ile içiçesiniz ama ilaçlama ve bakım yeterli değil. Gecesi KOA üyesi olmayanlar için 58 dolar ve ekstra %7 vergi alınıyor. Web sayfası; http://koa.com/campgrounds/sugarloaf-key/
Kamp alanından memnun kalmayınca Key West'in içinde alternatif kalabileceğimiz bed&breakfast bulduk ama fırtına beklendiği için kalmama kararı alıp geri dönüş yoluna geçtik.

IMG_0707.jpg

Sheraton Suites Key West 2007 yılında iki gece kaldık. Gecesi iki kişi oda fiyatı vergi dahil 150 dolara kalmıştık. Otelin konumu güzel, Smarthers Beach ile arasında sadece bir cadde var. Şehir merkezine araba ile 10 dakika kadar uzaklıkta ama ücretsiz servisleri var. Yoğunluğa göre şehir merkezinde araba park etmek sorun olabiliyor ve trafik oldukça yoğundu.

Key_West_Sheraton_Otel-7.jpg

Bilgi ve fotoğraflar için yeni web sitemize bakabilirsiniz : www.ayferonurseyahatnamesi.com

Fotoğraf albümü için linki tıklayabilirsiniz. Key West Fotoğraflarımız

Posted by ayferonur 07:32 Archived in USA Comments (0)

Naples

Florida

sunny 30 °C

Florida'nın güneybatısında Meksika körfezinde bulunan Naples 10 mil uzunluğundaki bakirliğini koruyan beyaz kumsalı ile ABD'nin en iyi plajlarından birine sahiptir.

IMG_0624.jpg
DSC07506.jpg

Motorla yaptığımız Florida gezimiz sırasında uğradığımız ama kalmadığımız Naples'i şehir ve plaj olarak çok beğendik. Zaten gezimiz boyunca Florida'nın birçok plajını çok beğendik ve daha sonra tekrar gelip daha uzun süreli kalmak için notlar aldık. Naples'da kesinlikle bunlardan biri oldu. Gerek şehrin sahile yakın bölgesi gerek deniz ve kumsalı için tekrar gelmeye değer. Yol boyunca gördüğümüz ultra lüks yazlıkları da yazmadan olmayacak. Daha sonra okuduğumuz bir yazıda dünyanın en lüks evlerinin bulunduğu şehirlerden biri olduğunu okuduğumuzda şaşırmadık diyebiliriz.

32BC261B2219AC68172FA169B7E72167.jpg
DSC07514.jpg
DSC07518.jpg

Tekrar gittiğimizde şehir ve plaj hakkındaki bilgilerimizi güncelleyeceğiz...

https://www.facebook.com/pages/AyferOnur-Seyahatnamesi

Posted by ayferonur 08:18 Archived in USA Tagged florida Comments (0)

(Entries 1 - 5 of 23) Page [1] 2 3 4 5 » Next