A Travellerspoint blog

Haiti

Haiti

Cruise

sunny 25 °C

Karayip Denizi'ndeki ada ülkelerinden biri olan Haiti, Küba'nın doğusunda yer alan Hispaniola Adasındaki iki ülkeden batı kısmındaki ülke olup diğer ülke Dominik Cumhuriyeti'dir.

Biz Royal Caribbean International’in “Freedom of the Seas” adlı gemisi ile yaptığımız gezi sırasında uğranılan limanlar arasında olan Haiti'nin kuzeyinde kalan Labadee bölgesinde bir günümüzü geçirdik. Dolayısıyla Haiti hakkında aktarabileceğimiz çok fazla bilgi yok. Labedee koyu Royal Caribbean International tarafından kiralanmış olup kendisine özel bir koy. O yüzden gemi geldiği dönemlerde çok hareketli. Gemi gezisi ile gidiyorsanız vize istenmiyor. Gemide verilmis olan kartla gemiden çıkış ve giriş yapıyorsunuz.

Gemi koyun açıklarında demir atıyor ve tekneler ile limana ulaşılıyor. Limanda bir anda etrafımızı şezlongcular sarıyor, birinden şezlong kiralayıp kumsalda yerimizi alıyoruz. 1-2 dolara şezlong kiralıyorsunuz. Yapılabilecek aktiviteler hakkında gemide bilgi aldık ama açıkcası deniz, kumsal ve güneş üçlüsü karşısında ekstra bir sey yapmak içimizden gelmedi. Yanınızda snorkel takımınız varsa denizden hiç çıkmak istemeyeceğinizden emin olabilirsiniz. Olmasa da bütün gününüzü suda ve sahilde güneşin keyfini çıkararak geçirebilirsiniz. Geminin yanaştığı bölgede deniz cok güzel, etraf kayalıklar ile çevrili. Geziye dahil olan öğle yemeği sahilde hazırlanan piknik alanında servis ediliyor ama ortam bize çok hijenik gelmediği için yiyemiyoruz ve açlığımızı yanımızdakilerle yatıştırıyoruz. Etrafta yerel halk tarafından kurulmuş pazarlar var, yemek yerine buralarda gezmeyi tercih ediyoruz. Hediyelik eşya çeşitleri oldukça fazla, halkın fakirliği karşısında zaten bir şey almadan olmuyor. Deniz ve güneşin tadını doyasıya çıkarıyoruz ama yine de gemiye dönüş vakti geldiğinde isteksizce dönüş teknesine biniyoruz. İnanılmaz keyifli bir gündü….

Posted by ayferonur 21:06 Archived in Haiti Tagged cruises Comments (0)

(Entries 1 - 1 of 1) Page [1]